مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

آیتالله خامنهای-1367: به سفارتخانهها نزدیک نشوید/ این قطعاً به ضرر اسلام و مسلمین و به ضرر جمهوری اسلامی است/ این کار قطعا جرم است و اگر کسی آگاهانه این کار را بکند خیانت است

 

آیت الله خامنه ای در اولین جمعه پس از حکم امام(ره) در مورد ارتداد سلمان رشدی، و عصبانیت  مردم از توهین به پیامبر(ص)، در خطبۀ دوم نماز جمعۀ مورخ 28بهمن67، فرمودند:

البته من یک نکته‌ای را عرض کنم من شنیدم که بعضی‌ها رفتند سراغ بعضی از سفارتخانه‌ها. من الآن دارم به شما ابلاغ می‌کنم، به عنوان مسئول دولتی و به عنوان امام جمعه و یک روحانی؛ به سفارتخانه‌ها نزدیک نشوید. 

این را بدانید که اگر شما از سیاست انگلیس یا سیاست آمریکا یا هر کس دیگری بدتان می‌آید راهش این نیست که یک عده‌ای بروند بی مهار از دیوار سفارتخانه بالا و به سفارتخانه‌ها نزدیک بشوند، بنده دارم پیش شماها شهادت می‌دهم که این قطعاً و قطعاً به ضرر اسلام و مسلمین و به ضرر جمهوری اسلامی است. 

حالا مردم راهپیمایی می‌کنند، راه می‌روند، احساسات به خرج می‌دهند. احساسات صادقانه و درست و منطبق با منطق، در این هیچ شکی نیست. ممکنه تو خیابان‌ها بروند و به هر سیاستی هر چه نظرشان هست بگویند، اما به سفارتخانه‌ها نباید نزدیک بشوند، اینکه ممکنه حتی دشمن خودش این کار را بکند. ممکنه برخی از عوامل نفوذی دشمن بیایند و در جمعیتی بیافتند، برسند به یک سفارتخانه‌ای از دیوار بروند بالا یک وسیلۀ آتشی بیاندازند یا جایی را بشکنند، خراب کنند، بدانید این کار قطعاً بد است و جرم است و به ضرر و اگر کسی آگاهانه این کار را بکند این خیانت است.

 

اضافه کردن نظر