مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب هفتم ماه محرم الحرام خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: ما مردم شام را با مردم کوفه مقایسه نمی کنیم؛ در شام عده ای برای اولین بار با دین آشنا شدند که از زبان معاویه دارند با آن آشنا می شوند. 

چرا حالا همین مردم کوفه که چهار هزار و اندی شدند توابین ولی به یاری اباعبدالله(ع) نیامدند؟ چرا ایرانی هایی که آن جا شاغل بودند نیامدند؟ بخشی از آن ها جهالت داشتند. وقتی امام به تو نیاز داشته باشد و خواب باشی بعدش دیگر به درد نمی خورد. چهار هزار و دویست نفر از توابین به اندازه آن غلام سپاه ارباب در کربلا ارزش ندارد، حضرت او را آزاد کرد اما می گوید عمری نوکری شما را کردم تا سپر بلای شما باشم. کسانی که ادعای علم داشتند و فهمشان را از ولی زمان بیشتر می پنداشتند امثال سلیمان بن صرد خزاعی، که امام را رها می کند؛ این ها خارجی نبودند این ها درون گروهی بودند. عزیزان من امروز امام عصر(عج) به خصوص در شیعه می خواهد روی تک تک ماها حساب کند که ظهور اتفاق بیفتد. چرا ظهور اتفاق نمی افتد؟ چون زمینه ای که باید مردم به این حالت بیفتند که هم آمادگی داشته باشند و هم زجه بزنند برای ظهور. قرار است تاریخ را بخوانیم تا در روز ظهور ما هم گزیده نشویم. 

یکی از تعلقاتی که ساختند و در کربلا نتیجه اش را گرفتند تعلقات فرهنگی بود، کار به جایی می رسد که ارزش های اسلامی نزد مسلمانان بی ارزش می شود، آن قدر این جریان کار می کند که در این بازه ی زمانی بزرگان هم نمی توانند حرفی بزنند. نگاه کنید آن هایی که در مقابل سیدالشهداء(ع) قرار گرفتند، گرفتن پول برای آن ها معیار سنجش آدم ها شد، چون باید برای رسیدن به آن شهرت هزینه پرداخت می کردی. برای آن که به یهود نزدیک شوند، هرکاری می کردند حتی امام کشی، چرا؟ چون پول داشتند.

اضافه کردن نظر