مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی


حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب هشتم محرم الحرام خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: گریه کردن وقتی توام با معرفت باشد بی نظیر است، دیگر حتی اگر ما را قطعه قطعه هم کنند نمی تواند ما را از آن معارف جدا کند. بعد از واقعه عاشورا از خانواده بنی هاشم و بعضی امام زادگان که باقی مانده بودند دعوای شان با امام سجاد(ع) سر میراثی بود که از سیدالشهدا(ع) باقی مانده بود، آری وضعشان خوب بود اما تعلقی به دنیا نداشتند. معاویه ملعون هم فهمیده بود می گفت اگرعلی(ع) کوهی از کاه و کوهی از طلا داشته باشد کوه طلا را زودتر در راه خدا انفاق می کند. پس وقتی در راه خدا هزینه می کنی خدا هرچه به تو بدهد کم است پس به جای آن که حسادت کنیم به برادر دینی مان در حقش دعا کنیم. پس ما با پولداری مشکل نداریم اما اگر پواداری یک فرهنگ شود اشکال هست. ما کسی را آدم حساب می کنیم که ردیف اقتصادیش خوب باشد این بد است، خدایی نکرده در هیئت براساس حساب بانکی ات به تو جا دهند این خیلی بد است.

ما باید امثال کسانی را معرفی کنیم، جوان بیست ساله وقتی خواست وارد اتاق عملیات جنگی شود امیر ارتشی چون او را نمی شناخت راه نداد، فرمانده سپاه وقت او را برد داخل گفت کسی که قرار است عملیات را مدیریت و اجرایی کند ایشان است، این حسن باقری است. حضرت آقا امروز تکیه گاهش به شما نسل جوان است. مگر فقط آدم های بیکار می رفتند جبهه؟ نه آقا، برو بخوان تاریخ معاصر کشورمان را. محسن وزوایی رتبه یک کنکور است اولین کسی است که از دیوار سفارت آمریکا بالا می رود. شهید بهشتی می گوید اگر می خواهی عرفان عملی را یاد بگیری برو بلندی های بازی دراز از محسن وزوایی یاد بگیر. با این خون ها مگر می شود انقلاب زمین بخورد.

امام حسین(ع) پدر است بله، اما چرا قبل شهادت حضرت علی اکبر(ع) بر او گریه می کند؟ قبلش برای آن است که پدر و پسر می دانند دارند چه کار می کند، حضرت علی اکبر(ع) دارد رجز خوانی می کند تا جان امام بعد از سیدالشهدا(ع) جانش حفظ شود.

اضافه کردن نظر